Články - 28.02.2021 14:09

Posun v tabuľke nestačí. Treba vyhrávať trofeje, hlási Solskjaer

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Po konci Sira Alexa Fergusona na lavičke Manchestru United mal klub veľmi zlé ročníky na konečnom šiestom či siedmom mieste, no v edícii Premeir League 2020/21 sa zdá, že sa opäť blíži ku svojmu hviezdnemu "ja". Napriek druhému miestu v lige, pretrvávajúcej účasti v Európskej lige a trom semifinálovým účastiam v rôznych súťažiach počas minulého roka, Ole Gunnar Solskjaer krotí prehnané nadšenie. Podľa jeho slov sa tím ešte zďaleka nedostal tam, kam by chcel ísť a kde patrí.

The Red Devils potrebujú svoje dobré turnajové účinkovanie premieňať na zisk trofejí. Počas minulej sezóny vypadli v semifinále Európskej ligy, FA Cupu aj EFL Cupu a ich najaktuálnejšia trofej je z roku 2017. "Každý klub beží po svojej ceste a my na tej svojej smerujeme správne. Cítime zlepšenie, ale v tabuľke chceme byť ešte vyššie. Hlad po úspechoch aj mentalita tímu je dobrá, a to je najdôležitejšie," povedal 48-ročný Nór.

Je otázkou, do akej miery sa Solskjaerove slová naplnia už v rámci aktuálneho ligového ročníka. United majú v dohľadnej dobe pred sebou duely s Chelsea, Manchestrom City, Leicesterom City a k tomu aj náročný osemfinálový dvojzápas proti AC Milánu v Európskej lige. Stále pritom nie je zrejmé, o koľko lepšia bude táto sezóna oproti minulej. V nej manchesterský tím kotvil na tretej priečke so 66 bodmi. Momentálne je druhý so 49 bodmi na svojom konte.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora