Články - 01.03.2021 21:51

Konzolovú hru by mohla nakomentovať dvojica legiend. Tie súhlasia

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Svetoznáma konzolová hra FIFA pre svoju edíciu 21 vymenila osvedčenú komentátorskú dvojicu Martin Tyler - Alan Smith, čo dlhodobých hráčov prinútilo zvykať si. Nie každý úplne prišiel na chuť Derekovi Raemu a Leemu Dixonovi, navyše druhý menovaný mal svoju hráčsku minulosť spojenú s Arsenalom. Aj to trochu mnohým prekáža a prišli preto s myšlienkou, aby sa v najbližších rokoch dal priestor aj bývalým hráčom iných klubov Premier League. Napríklad Manchestru United či Liverpoolu.

Pri tejto zmienke je úplne jasné, na koho sa myslí. Gary Neville a Jamie Carragher prostredníctvom zápasových štúdií či ako spolukomentátori dlhodobo bavia britské publikum. Preto už vznikla online petícia, aby hru FIFA 22 nakomentovali títo dvaja bývalí anglickí reprezentanti a podporu jej prejavili viaceré populárne futbalové portály či fanstránky. Reagoval dokonca aj samotný Liverpoolčan, ktorý sa cez Twitter pýtal, kde je papier, ktorý môže podpísať.

Iniciatíva píše, že Carra a Nev sú dvomi najlepšími spolukomentátormi momentálne na futbalovej scéne a tvorca hry EA Sports by mal spraviť tento krok, nepochybne správny. Obaja si navyše budujú povesť šoumenov a niečo málo z toho by preniesli aj do svojich komentátorských výrokov, hoci tie fungujú podľa algoritmov, ich zaznenie je zautomatizované a je možné, že by sa aj ich hlášky časom stali trochu "opočúvané" a začali by liezť na nervy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora