Články - 03.03.2021 17:43

Čínsky majster krachuje. Konzorcium vlastní aj Inter Miláno

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Len pred tromi mesiacmi sa tešili z titulu šampióna, teraz skončili jeho hráči ako nezamestnaní. Futbalový klub FC Ťiang-su prežíva veľmi turbulentné obdobie, ktoré vôbec nemusí mať šťastný koniec. Spoločnosť, ktorá účastníka čínskej Superligy vlastní, sa aj vplyvom pandémie dostala do veľmi zlej finančnej situácie, z ktorej nemusí existovať východisko. Rovnaké konzorcium Suning pritom vlastní aj taliansky klub Inter Miláno, ktorý zhodou okolností rovnako vedie domácu súťaž.

Kým do talianskeho klubu naďalej financie prúdia, po konci sezóny 2021 čínsky celok prestáva byť z tejto strany financovaný. Šlo pritom o majoritnú väčšinu finančných prostriedkov, ktoré pomohli dotiahnuť najaktuálnejšie ligové ťaženie do zlatého konca. Ťiang-su po druhom mieste vo svojej základnej skupine zohral tri veľmi tesné dvojzápasy v play-off a v poslednom zdolal Kuang-čou. Finále sa pritom hralo len v novembri.

Správa neprišla ako blesk z čistého neba, ale trochu sa k takémuto záveru schyľovalo. Problém s vyplácaním miezd mal klub už v závere sezóny a hráči sa údajne nedočkali ani bonusov za majstrovský titul. Suning svoj športový tím nejaký čas predával, no neúspešne a v neistej situácii do kúpy nik nechcel ísť. Na predaj má byť dokonca aj Inter Miláno. Je možné, že v priebehu roka v Číne skrachujú až dva prvoligové tímy. "Za sebou" to už má Tchien-ťin, najslabší tím uplynulej sezóny.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora