Články - 08.03.2021 09:41

Göteborskí fanúšikovia sa na Hamšíka vrelo vrhli už na letisku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Švédsky futbalový IFK Göteborg má pred sebou veľmi ambiciózny ročník, čomu nasvedčuje aj aktivita na prestupovom trhu. Dvanásty tím z minulej sezóny do svojich radov lanári švédskeho reprezentačného útočníka Marcusa Berga z Krasnodaru a ľavého obrancu Oscara Wendta z Borussie Mönchengladbach. Kým v ich prípade bude musieť čakať na záver sezóny, Marek Hamšík už priletel do svojho nového pôsobiska.

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie bol médiami spájaný s prestupom do Lokomotivu Moskva aj Slovana Bratislava, no pre udržanie hernej aktivity pred európskym šampionátom si vybral göteborský celok. Švédska liga pritom začína až v druhý aprílový víkend, čiže kvalifikačný cyklus o MS 2022 otvorí náš stredopoliar bez zápasovej praxe. Pripravený však chce byť na júnové EURO.

Aké veľké meno vedenie ulovilo, veľmi dobre vedia aj fanúšikovia IFK, ktorí Hamšíkovi pripravili priamo na letisku vrelé privítanie. Čakali ho tam stovky nadšených priaznivcov a len čo sa 33-ročný stredopoliar objavil pred ich zrakom, viacerí sa naňho nadšene vrhli. Veria, že práve bývalý hráč Brescie, Neapola a Ta-lienu bude kľúčom k obnoveniu slávy z 80. rokov. Ide totiž o osemnásťnásobné šampióna, no z titulu sa naposledy tešil v roku 2017.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora