Články - 10.03.2021 20:57

Pravá ikona klubu! Upísal sa na svoju osemnástu sezónu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Lojalita nepatrí medzi hodnoty, ktoré by sa v súčasnom futbale mimoriadne nosili, no napriek tomu sa nájdu individuality s dlhoročnou vernosťou konkrétnym klubovým farbám. Patrí medzi ne aj 33-ročný stredopoliar Mark Noble, ktorý sa na prelome týždňov dohodol s West Hamom United na ročnom predĺžení svojej zmluvy a zdrží sa tak najmenej do júna 2022. Znamená to, že otvorí svoju osemnástu sezónu za "kladivárov".

Podpis novej zmluvy v Londýne mnohí nevideli veľmi reálne. Hoci v niektorých kolách nastúpil s kapitánskou páskou, väčšinou sa do hry dostáva z lavičky na úplný záver stretnutia. Avizoval dokonca svoje trénerské plány, no na ich napĺňanie si ešte rok počká. Momentálne ide o jednoznačne najdlhšie slúžiaceho hráča v najvyššej anglickej súťaži. Hrá už 17 rokov a dva mesiace, druhý v tejto štatistike je Seamus Coleman, ktorý hrá za Everton o päť rokov kratšie.

West Ham United v aktuálnom ročníku sníva o umiestnení v prvej štvorke Premier League. To sa v histórii klubu ešte nikdy nepodarilo. Kríza Tottenhamu, Arsenalu aj Liverpoolu však pre to vytvorila podmienky a zverenci Davida Moyesa robia všetko pre naplnenie svojho sna. Takéto umiestnenie by dokonca znamenalo miestenku do budúcosezónnej Ligy majstrov, ktorú si napríklad Mark Noble nikdy nezahral. V životopise má len dva ročníky v predkole Európskej ligy. V oboch prípadoch bola nad sily West Hamu rumunská Astra Giurgiu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora