Články - 12.03.2021 22:06

Hlavný rozhodca sa pomočil v stredovom kruhu tesne pred výkopom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Televízny štvrtkový zápas brazílskeho pohára medzi Boavistou a Goiasom mal veľmi bizarný úvod. Hlavný rozhodca priviedol aktérov duelu na trávnik, sám podišiel do stredového kruhu a pár desiatok sekúnd predtým, ako fúkol do píšťalky, sa vymočil. Čo je na celej situácii najhoršie, spravil tak bez stiahnutia nohavíc. Jeho diskrétnosť dokonca nevykoľajila ani komentátora zápasu, ktorý pri detailnom zábere arbitra predstavil, rovnako ako jeho asistentov. To už prúd moču nenápadne tiekol po nohe Denisa da Silvu Ribeira Serafima, ktorý rozhoduje prevažne zápasy druhej najvyššej súťaže.

Zvláštny detail si všimli až pozorní diváci a nepríjemný záber sa začal šíriť sociálnymi sieťami, kde ho diskutujúci podrobili množstvu komentárov. Veľa vysvetľovania sa celkom pochopiteľne k tomuto momentu nedostalo, no tlak z televízneho priameho prenosu nepociťujú iba hráči, ale aj rozhodcovia. Tí sú rovnako v kontakte s vysielateľom a reagujú na jeho pokyn, keď obrazom prejdú obe zostavy, všetky podstatné grafiky a môže sa hrať. Rozhodcovské trio sa zrejme pozabudlo v šatni a prepáslo svoj čas na návštevu toalety. Prijaté preto bolo takéto "krízové riešenie".

Priaznivci pripravili na adresu Denisa Ribeira viaceré vtipy. Niektorí sú však veľmi pragmatickí a chvália jeho obetu pre to, aby sa úvodný výkop stretnutia neoneskoril. Ďalší boli veľmi pragmatickí a zamýšľali sa nad tým, aké nepohodlné muselo byť pískanie zápasu v takto vlhkých nohaviciach. Len minimum pozornosti pritom bolo venovanej faktu, že prvoligový Goias nečakane podľahol domácemu celku zo Saquaremy, neďaleko Ria De Janeiro, 1:3.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora