Články - 15.03.2021 12:29

70-percentné držanie lopty a 20 striel. Bayer napriek tomu prehral

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Bundesligová Arminia Bielefeld cez víkend zaznamenala svoje šieste víťazstvo v prebiehajúcej sezóne, keď si nečakane vyšliapla na Bayer Leverkusen. Domáci "farmaceuti" sú v intenzívnom boji o miestenky do Champions League, preto si nesmú dovoliť strácať so zachraňujúcimi sa celkami. Odohrali veľmi aktívnych 90 minút, počas ktorých sa intenzívne tlačili na bránu súpera. Nezískali však ani bod.

Deväť rohových kopov, 67-percentné držanie lopty, dvadsať streleckých pokusov, osem zakončení do priestoru brány a 769 zrealizovaných prihrávok. Pri takýchto štatistikách mužstvo občas vyhrá aj rozdielom troch či štyroch gólov, no Leverkusen po hodine hry prehrával 0:2. Bielefeldu zapadli so siete dva z piatich pokusov a na dosah mal obrovské prekvapenie.

Bayer tlačil ďalej a v 85. minúte znížil zásluhou českého reprezentanta Patrika Schicka. Na viac sa však už nezmohol a prehral 1:2. "Stále nenachádzame slová." napísal stručne Leverkusen na svojom Facebooku k zápasovým štatistikám, z ktorých mal navrch prakticky vo všetkom. Po 25 zápasoch sa v tabuľke usadil na šiestom mieste, keď nielen stratil kontakt s Frankfurtom, ale pustil pred seba Dortmund.