Články - 16.03.2021 19:41

River Plate najal jastrabov na ochranu nového štadióna

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Argentínsky futbalový River Plate sa po siedmich mesiacoch vrátil na svoj vynovený Monumental Stadium, ktorého modernizácia stála viac ako dva milióny eur. Jej súčasťou bolo aj posadenie nového trávnika, ktorý teraz treba ochrániť pred vtáctvom, o čo sa majú postarať dvaja noví zvierací "zamestnanci". Klub najal dvoch jastrabov, a to na podnet samotnej stavebnej spoločnosti. Práve tá prišla s netradičným nápadom, ako udržať trávnik čo najdlhšie čerstvý.

Jastraby majú pôsobiť odstrašujúco pre akéhokoľvek narušiteľa vzdušného priestoru, predovšetkým pre holuby. Tie by sa vďačne pustili do vyzobávania kusov čerstvo položeného trávnika skôr ako si klub z Buenos Aires svoju novú hraciu plochu dosýta užije. Nový trávnik na Estadio Antonio Vespucio Liberti, ako znie jeho novší názov, nie je úplnou novinkou. 36-násobný argentínsky šampión na ňom už stihol v polovici februára otvoriť aktuálnu sezónu.


El Monumental, ktorý hostil štyrikrát Copa America, má vyše 70-tisícovú kapacitu

Červeno-bieli museli nejaký čas pretrpieť v azyle v Avellanede, no ku tomuto štadiónu má veľmi blízky vzťah azda každý "národniar". Keď sa v roku 1978 Argentína v domácom prostredí dočkala historicky prvého titulu majstra sveta, väčšinu svojich duelov odohrala práve tu. V dôležitých skupinových zápasoch zdolala Maďarsko aj Francúzsko a vo finále Holandsko 3:1 po predĺžení.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora