Články - 18.03.2021 10:46

Útočník AC Milána dourážal mamu rozhodcu. Už pozná trest

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Poriadne problémy si narobil futbalový útočník Ante Rebić, ktorý háji farby AC Milána. Chorvát má povesť búrliváka už dlhší čas, no v ligovom zápase proti Neapolu šiel poriadne ďaleko za čiaru slušnosti. Vybičovaný zápas červeno-čierni prehrali 0:1 a ich strata na prvý Inter sa zvýšila na deväť bodov. Premožiteľ sa pritom len tesne posunul na pohárové priečky a do bojov o titul už má pramálo čo povedať. AC vyslalo za zápas 12 streleckých pokusov, no len tretina ohrozila brankára Davida Ospinu. Nervózna záverečná päťminútovka potom priniesla až tri karty.

Rebić si z rúk rozhodcu Fabrizia Pasquu prehliadol tú červenej farby a dôvod bol naozaj vážny. Na trávnik prišiel po hodine hry ako striedajúci hráč, no vytúžený gól milánskeho mužstva nestrelil. Namiesto toho sa v samom závere škaredo slovne oprel do matky hlavného arbitra. V návale zlosti o nej povedal, že je prostitútka a na vlastné oči ju videl ponúkať sa v neapolských uliciach. Týmto slovám sa venovala aj disciplinárna komisia a tá rozhodla, že autor piatich tohtosezónnych gólov vynechá najbližšie dva zápasy.

Chorvátsky reprezentant nebol jediný, kto si z duelu odniesol disciplinárny postih. Do konfliktu v závere duelu, ktorá vyniesla žltú kartu pre hosťujúceho trénera Gennara Gatussa, sa priplietol aj milánsky brankár Gianluigi Donnarumma. Na podobne neodôvodnené výlety gólmanov z brány sú taktiež rozhodcovia hákliví a za svoje správanie musí zaplatiť pokutu 10 tisíc eur. Viac ako tresty však určite AC Miláno viac trápi výsledková kríza. Ešte začiatkom februára šlo o lídra Serie A a existovala veľká šanca na ukončenie desaťročného čakania na titul. Z ostatných šiestich ligových duelov však tím vyhral len dva, na vedúci Inter Miláno vznikla strata a k tomu sa pridružil náročný žreb v osemfinále Európskej ligy, kde si proti domácemu Manchestru United odniesli nič neriešiacu remízu 1:1.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora