Články - 18.03.2021 13:35

Kuriózny trest! Nemecký kouč musí trénovať ženy

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv
Štadión v Monchengladbachu

Tréner futbalovej rezervy Borussie Mönchengladbach škaredo vyletel na rozhodcov, ktorí viedli jeho ligový duel proti Bergischu Gladbach, a to napriek faktu, že jeho zverenci brali všetky tri body. Kompetentní v nemeckom futbale si na Heika Vogela posvietili a vymerali mu veľmi nezvyčajný trest. Musí zaplatiť pokutu 1500 eur a zároveň sa podieľať na vedení aspoň šiestich tréningov ženského alebo dievčenského družstva.

Zvláštnemu nápadu zrejme pomohol fakt, že hlavnému arbitrovi v danom stretnutí asistovali na čiarach dve ženy a aj na ich adresu si 45-ročný kouč neodpustil niekoľko nepekných poznámok. Hoci je trest právoplatný a Vogelovi plynie čas na splnenie podmienok, asociácia Ženy vo futbale má zásadné výhrady.

"Je to ďalší dôkaz toho, že nezáleží na tom, ako dobre ženy hrajú. Stále sú vnímané menej seriózne ako muži. Tento trest postavil ženský tím do pozície verejnoprospešnej práce," povedala médiám Nicole Selmerová, ktorá v asociácii figuruje na čelných pozíciách. Uznáva, že skúsenosti z Bayernu či Bazileja by pre ženskú Borussiu mohli byť veľmi prínosné, takáto formulácia je preň urážlivá a naznačuje, že ženský tím sa trénuje za trest.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora