Články - 19.03.2021 16:49

Zápas v Bulharsku sa nedohral po hromadnom útoku na rozhodcu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Emócie k futbalu rozhodne patria a občas sa otočia aj proti hlavnému rozhodcovi. Nič však netreba preháňať tak, ako predviedli v nižšej lige v Bulharsku. Arbitri boli nútení ujsť zo štadióna potom, ako sa proti ich hvizdu vzbúril celý tím a hrozilo im reálne nebezpečenstvo. Za všetko mohol nevinný nedovolený zákrok v strede poľa, ktorý spustil masívne protesty. Keď jeden z hráčov do rozhodcu strčil, dostal žltú kartu.

Tým však bola odpálená poriadna rozbuška a začala sa komická naháňačka, pri ktorej sa však veci evidentne brali veľmi seriózne. Vystrašená trojica rozhodcov ušla na parkovisko pri športovisku a až za ním striasla rozzúrený dav, ktorý zahŕňal hráčov aj členov realizačného tímu.

Incident pochádza zo štvrtej najvyššej bulharskej súťaže, no pre svoju netradičnosť a bizarnosť sa dostal do médií po celom kontinente. Viaceré konkurenčné tímy žiadajú suspendovanie agresorov. Ukončenie zápasu pre nespokojnosť domácich s verdiktom arbitra, je jednoducho neprípustné. Viacerí fanúšikovia sa na sociálnych sieťach zabávajú na tom, že rozhodca bol fyzicky o dve triedy lepšie pripravený ako futbalisti. Preto nebola šanca, aby ho chytili.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora