Články - 21.03.2021 13:21

Seville ratoval bod brankár. Skóroval v 94. minúte

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Keď mužstvo v nadstavenom čase prehráva o jediný gól a k dispozícii ešte má štandardnú situáciu, všetko vrhne do ofenzívy, zvyčajne vrátane brankára. Pokiaľ sa práve on stane mužom, ktorý loptu pošle do siete, postarané je o efektný moment. Taký v sobotu zaznamenal Maročan Yassine Bounou, ktorý pre svoju Sevillu zachránil bod na pôde Valladolidu.

Zachraňujúci sa domáci mali prekvapenie na dosah, keď od 44. minúty vyhrávali vďaka premenenému pokutovému kopu a nasledoval dlhočízny úsek hry v defenzíve. Počas neho Sevilla vyslala desať streleckých pokusov, no ujal sa až vôbec posledný. Po rohovom kope sa lopta odrazila k 29-ročnému Bonovi. Ten sa do nej oprel a vyrovnal na 1:1.

Góly brankára padajú v popredných ligách ešte ojedinelejšie ako v kvalitatívne slabších súťažiach. Bono je však už druhým v Španielsku v ročníku 2020/21, keď doplnil Marka Dmitrovića z Eibaru. Ten sa v zápase 19. kola úspešne chopil exekúcie pokutového kopu. Talianska, nemecká, francúzska ani anglická liga zatiaľ strelca z radov brankárov nemá.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora