Články - 22.03.2021 15:24

Slavia Praha reaguje na obvinenia protirasistickým videom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Rasistická kauza zo zápasu Európskej ligy Glasgow Rangers - Slavia Praha neutícha najmä zo škótskej strany. Tá stále trvá na tom, že obranca Ondřej Kúdela rasisticky urazil v závere stretnutia Glena Kamaru a mal by za to byť exemplárne potrestaný. Z Ibrox Parku sa dokonca ozývajú hlasy, ktoré žiadajú administratívne vyradenie českého zástupcu zo súťaže. Ten sa pritom 8. apríla má predstaviť na Britských ostrovoch opäť, keďže vo štvrťfinále čelí Arsenalu.

Slavia obvinenia naďalej striktne odmieta a do sveta poslala gesto v podobe videa "nie rasizmu". V ňom popri kapitánovi Janovi Bořilovi, hviezdnom Abdallahovi Simovi či Slovákovi Jakubovi Hromadovi vystupuje aj spomenutý Kúdela. Využitý bol pre to Medzinárodný deň proti rasovej diskriminácii, no načasovanie tri dni po odvete s Rangers je v očiach mnohých provokatívne. "Sme tímom hráčov z jedenástich krajín a troch kontinentov. Hovoríme rasizmu jasné nie!" začína video so silným a jasným odkazom.

Inkriminovaný duel má viacnásobnú dohru, navyše z rôznych strán. Urazený Kamara sa pre údajné nazvanie opicou s vulgárnym dodatkom obrátil na svojich právnikov, no ešte predtým českého futbalistu napadol. Kúdela preto podal trestné oznámenie na fínskeho reprezentanta.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora