Články - 22.03.2021 14:01

Lobotka je mimo, počítať sa s ním dá až po Veľkej noci

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/sita

Z nominácie reprezentačného trénera Štefana Tarkoviča bude musieť byť pred začiatkom kvalifikácie MS 2022 vyškrtnutý ďalší futbalista. Je ním Stanislav Lobotka, ktorý podľa talianskych médií musel v sobotu navštíviť neapolskú kliniku so silnou angínou. Zápal mandlí ho pritom netrápi prvý raz a po doliečení sa pravdepodobne bude musieť podrobiť ich chirurgickému odstráneniu. Znamená to, že na trávniku sa najbližšie objaví až po Veľkej noci.

Pre duely s Cyprom, Maltou a Ruskom bude musieť miesto 26-ročného defenzívneho stredopoliara zaujať niektorý iný slovenský reprezentant. Problémov v zostave je už beztak viac a problémová bude cesta na Cyprus, kam nesmú pre zákaz od klubov ísť bundesligoví hráči. Počítať sa navyše nedá ani so zraneným Marekom Hamšíkom a veľký otáznik visí nad karanténou odizolovaným Milanom Škriniarom.

Lobotka v tejto sezóne zasiahol do štrnástich ligových duelov, vždy ako striedajúci hráč. Naposledy 3. marca v zápase so Sassuolom, po ktorom dva duely presedel na lavičke náhradníkov a cez víkend proti AS Rím už absentoval.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora