Články - 30.03.2021 11:13

Ghanskí fanúšikovia po zápase do krvi zbili rozhodcov

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Fanúšikom sa nepáčil výkon rozhodcov, tak vtrhli na trávnik a zmlátili ich. Tak vyzeral koniec zápasu v druhej najvyššej ghanskej súťaži medzi klubmi Wamanafo Mighty Royals a Tano Bofoakwa. Arbitri na útek prakticky nemali šancu a keď ich obkľúčila mnohonásobná presila, neostalo nič iné, len sa brániť. Z trávnika schádzali s viacerými modrinami a krvavými zraneniami.

Čo situácii dodáva bizarnosť, oficiálne sa hralo bez fanúšikov. Početná partia fanatikov si napriek tomu našla miesto za na papieri prázdnymi tribúnami a neváhala po záverečnom hvizde reagovať na to, čo videla. Veľa pritom nepredviedli ani domáci futbalisti, ktorí uhrali remízu 0:0, no hnev si odskákali rozhodcovia.

Ghanská futbalová asociácia avizuje prísne a tvrdé tresty. Zrejmé je, že v domovskom stánku Wamanafa sa dlhší čas hrať nebude a klub môže očakávať ďalšie finančné postihy či suspendácie. Neostane pritom len pri futbalových orgánoch. Do veci sa už obula miestna polícia a keďže sa na internete objavilo niekoľko videí z bitky, vinníci môžu skončiť za mrežami.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora