Články - 30.03.2021 20:41

Dospej už! Fanúšikov Arsenalu nahnevali Aubameyangove fotografie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Prežívame jednu z najhorších sezón za dlhé roky, ty sám nerobíš veľa pre jej nápravu, hlavne, že si užívaš luxus! Takto by sa dala parafrázovať vlna nevôle, ktorá sa spustila na gabonského futbalového útočníka Pierra Emericka Aubameyanga. Ten svoje sociálne siete pravidelne kŕmi fotografiami svojej špičkovo obsadenej garáže a ďalšími obrázkami či videami toho, ako míňa peniaze zo svojho štedrého platu, ktorý má v Arsenale Londýn zaručený do leta 2023. Jeho klub je pritom deväť kôl pred koncom Premier League na nelichotivom 9. mieste tabuľky a hviezdny forward strelil len deväť gólov.

Pomyselnú rozbušku odpálil hrdou fotografiou svojho nového účesu, ktorý si doprial počas reprezentačnej prestávky. Počas nej hodlá pomôcť svojmu národnému tímu spečatiť postup na Africký pohár národov, čo by mohol byť aspoň jeden tímový úspech, ktorý 31-ročný futbalista dosiahne. Ten pripadá do úvahy aj v Európskej lige, kde hrajú "The Gunners" štvrťfinále a proti Slavii Praha sú favoritmi na postup. Infantilné copíky, ako ich mnohí kritici vidia, k tomu však rozhodne nepomôžu. Aubameyangovi viacnásobne odkázali, aby sa začal konečne správať adekvátne svojmu veku a pozícii.

U trinásťnásobného anglického šampióna je nositeľom kapitánskej pásky, rovnako ako v gabonskej reprezentácii. Namiesto jeho extravagantných sociálnych sietí by fanúšikovia radi sledovali vzostup streleckými štatistikami. Momentálne je až sedemnástym najlepším strelcom ligy a elitní kanonieri z konkurenčných popredných tímov majú takmer dvojnásobok presných zásahov na svojom konte. S tými bývalý tahúň Saint-Étienne či Dortmundu od začiatku ročníka nedrží krok. Do decembra bol len dvojgólový a výrazne zlepšenie štatistík si doprial až valentínskym hetrikom do siete Leedsu United.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora