Články - 02.04.2021 21:34

Ďalšia z liverpoolskych ikon začína kariéru manažéra

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Odohral 232 súťažných zápasov za FC Liverpool a k tomu pár desiatok za Bröndby Kodaň. Už v lete 2016 ukončil slávny stopér Daniel Agger svoju aktívnu kariéru a následne začal pracovať na svojom presune na trénerskú stoličku. Novú etapu svojho futbalového pôsobenia štartuje vo vlasti, kde sa upísal klubu HB Köge.

Ide o mužstvo z druhej najvyššej súťaže, ktoré do sezóny 2011/12 pôsobilo medzi dánskou elitou. Od vypadnutia sa však naspäť neprebojovalo a v aktuálnom ročníku je súčasťou šesťčlennej nadstavbovej skupiny o titul, avšak v tej je priebežne najslabším celkom. Aggerova trénerská misia sa začne až od novej sezóny a k videniu bude aj zaujímavá liverpoolsko-evertonská rivalita v lige.

Kým do historického prístavného mesta na východe krajiny sa sťahuje Daniel Agger, ktorý si kariéru budoval v červenej čast Liverpoolu, asistentom trénera konkurenčného Skovshovedu sa stane nemenej známa postava z reprezentačného tímu Dánska. Lars Jacobsen síce v Evertone až takú výraznú stopu nezanechal, no patril medzi dôležité postavy reprezentácie v časoch, keď Dáni postúpili na jeden európsky a jeden svetový šampionát.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora