Články - 10.04.2021 16:19

Leverkusenu ukradli logo. Plagiátorov vysmial cez Facebook

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Facebook

Logo Bayeru Leverkusen sa na pohľad nejaví ako najväčší grafický skvost na futbalovej scéne. Okrúhle logo farmaceutickej firmy je sprava aj zľava obklopené jednoduchým červeným levom. Ten bol v starých podobách okrídlený a odkazoval na mytologickú bytosť. Súčasnú podobu má logo klubu od roku 1996 a rozhodne patrí medzi tie najzapamätateľnejšie. To však neodradilo menší klub z meklenbursko-predpomoranskej oblasti na severovýchode Nemecka či bulharského treťoligistu, aby si ho privlastnili.

V týždni na to prostredníctvom vlastného Facebooku upozornil samotný Bayer, a to trefným mémom, ktorým "nápaditosť" miestnych grafikov poriadne vysmial. Nemecké futbalové tímy už nejaký čas poupravili svoju komunikáciu na sociálnych sieťach na odkaznejšiu a osobnejšiu. Označujú sa navzájom, hecujú sa pred zápasmi aj po nich a žartujú. Leverkusen pokračoval v tomto trende a na svojej 2,7-miliónovej fanstránke spravil menším klubom peknú reklamu.

Any more? ? ⚽️ ФК.Вихър.Славяново ⚽️ VfB Goldenstädt e.V. 1992

Uverejnil používateľ Bayer 04 Leverkusen Piatok 9. apríla 2021

VfB Goldenstädt 1992, regionálne nemecké mužstvo, si logo prefarbilo do čierno-žltej farby, zmenilo rok vzniku, "Bayer" nahradil nápis "VFB" a grafik mal hotovo. Bulharský tím Vichr Slavianovo, mimochodom partnerské mesto Kaiserslauternu, si text preklopil do cyriliky a ku farebnému poňatiu loga zásadné výhrady nemal.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora