Články - 12.04.2021 15:53

Gól hlavičkou takmer zo 40 metrov! Aj také padajú

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Streľba hlavičkou je možnosťou takmer výlučne pri zakončeniach na krátku vzdialenosť. Keď už do siete zapadne takýto pokus niekde z hranice pokutového územia, ide o raritu. V zápase severoírskej ligy medzi Glentoranom a Dungannonom to dokonca vyšlo z vyše 35 metrov. Raritným inkasovaním bol ponížený brankársky veterán Roy Carroll, ktorý v kariére 72krát nastúpil za Manchester United, pridal štarty aj za West Ham či Derby County a pred piatimi rokmi bol brankárskou jednotkou reprezentácie Severného Írska. Pri opise takéhoto gólu je úplne na mieste otázka, čo vlastne brankár robil. Pravda je taká, že nebol na svojom mieste.

Carroll totiž reagoval na oslobodzujúci odkop, ktorý domáci poslali na polovicu súpera a šiel ho vyriešiť von zo svojho pokutového územia. Keďže sa blížil útočník, musel hlavičkovať, loptu poslal k poliacej čiare, no to v podobných momentoch nebýva najšťastnejšie rozhodnutie. Presne tam číhal Rory Donnelly, ktorý sa do lopty oprel hlavou ešte prudšie a usadil ju do brány Dungannonu Swifts, priebežne posledného celku ligy. Aj strelec má skúsenosti s anglickým futbalom, no len s treťoligovým a vo farbách Swansea City aj v druhej najvyššej súťaži.

Aby sme len nehanili 43-ročného brankára, pochváľme radšej strelca. Hlavičkovať na takúto vzdialenosť prudko aj presne nie je ľahkou úlohou, navyše mal pramálo času na prípravu svojho zakončenia. Zorientoval sa však výborne a fanúšikovia na sociálnych sieťach ocenili jeho exekúciu aj kladivovú hlavu. Svojím deviatym streleným gólom v Premiership atakuje elitnú desiatku tabuľky strelcov. Napriek tomu si nemôžeme pomôcť. Hlavička z 35 metrov gólom končiť nemá.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora