Články - 13.04.2021 22:34

PSG si vie predstaviť odchod Mbappého. Rozpúta však prestupové tornádo

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Už dlhšie sa špekuluje o tom, že by najbližšie leto mohlo priniesť obrovskú rošádu medzi najlepšími futbalovými útočníkmi sveta. Prestup je veľmi často skloňovaný v prípade Erlinga Haalanda, Kyliana Mbappého, Alaxandra Lacazetta či Cristiana Ronalda. Je však veľmi otázne, aká časť týchto špekulácií sa skutočne naplní. Všetky prognózy v začiatkoch pandémie hovorili o tom, že prestupový trh bude trošku stagnovať a stomiliónové transfery nejaký čas neuvidíme. Preto je možné, že súčasní zamestnávatelia spravia všetko preto, aby udržali svoje klenoty.

Inak však uvažuje deväťnásobný majster Francúzska, ktorý pôvodne o odchode Kyliana Mbappého nechcel ani počuť. Dnes už sa tvári tak, že by ho lukratívna finančná ponuka vedela presvedčiť a sám by potom do svojich radov získal nemenej zvučné meno. Reč je o Cristianovi Ronaldovi, ktorého odchod z Juventusu Turín je dlhší čas horúcou témou. V Paríži by mohol vytvoriť útočné duo s Neymarom, čo je priam divoká predstava. S odvolaním na svoje zdroje sa témy chopila rešpektovaná televízna stanica ESPN.

Real Madrid pravdepodobne počas jedného leta nekúpi Haalanda aj Mbappého a pri naplnení opísaného scenára by si Nór hľadal iné pôsobisko. Do úvahy pripadá napríklad londýnska Chelsea. S blížiacim sa záverom ročníka budú silnieť aj špekulácie o Lionelovi Messim, svoj budúci krok zvažuje Sergio Agüero a v úzadí sa za takýchto okolností nebudú držať ani kluby formátu Bayernu Mníchov, Manchestru City, Juventusu, Manchestru United či Barcelony. Najmä posledné dva sa otázkou posilnenia ofenzívy vo veľkom zaoberajú.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora