Články - 14.04.2021 16:41

Ambíciou je Champions League, hlási nový majiteľ Derby County

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Fanúšikovia majú radi, keď je nová éra klubu predstavená zároveň s konkrétnou a odvážnou ambíciou. Pravda, tá je občas poriadne prestrelená a nepodarí sa ju naplniť. Do nového obdobia vstupuje v týchto dňoch aj anglický futbalový klub Derby County, ktorý našiel nového majiteľa v osobe španielskeho biznismena Erika Alonsa. Ten neskrýva extrémne vysoké ambiície a na otázku, kam by rád tento tím dostal, odpovedal: "Mojím cieľom je spraviť z Derby opäť veľký klub, čím skôr ho vrátiť do Premier League a eventuálnym cieľom je účasť v Champions League. Zvyknem snívať vo veľkom,"

29-ročný finančník nie je v anglickom futbale úplne novou tvárou a pôsobil ako finančný poradca v Sheffielde Wednesday. Podobné rady zároveň poskytoval aj Waynovi Rooneymu, ako trénerovi Derby County. Tým si získal priazeň a náklonnosť dôležitých ľudí v regióne Derbyshire a teraz sa môže pustiť do svojho ambiciózneho projektu. Ani samotný klub nie je pohárovou Európou nedotknutý. V sedemdesiatych rokoch dvakrát vyhral anglickú ligu a v sezóne 1972/73 hral semifinále Pohára európskych majstrov. Na svojej vtedajšej ceste vyradil aj FC Spartak Trnava.

Súčasnosť taká žiarivá nie je. Momentálne sú "The Rams" druholigistom, nachádzajúcim sa tesne nad zónou zostupu a snívanie o Lige majstrov tak môže vyznievať trochu absurdne. To by sme však povedali aj o Leicesteri City v sezóne 2008/09, kedy hral tretiu ligu. Dokázal však, že sa to poctivou prácou dá, v roku 2016 vyhral Premier League a vďaka tomu sa dostal do spoločnosti najslávnejších klubov európskeho kontinentu. Podobnú cestu by rád absolvoval aj Erik Alonso. "Neprivediem Messiho či Cristiana, ale poskladáme silnú zostavu, ktorá zabojuje o Premier League," povedal s dodatkom, že na poste trénera bude naďalej dôverovať Rooneymu, ktorý sa stal legendou ako hráč a veľké veci môže dosiahnuť aj ako tréner.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora