Články - 19.04.2021 21:51

Chceli titul doma aj v Lige majstrov, nemusia mať ani top štvorku

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Juventusu Turín sa prebiehajúca sezóna vymyká spod kontroly. V septembri vstupoval do akcie ako hlavný ašpirant na majstrovský titul, ktorý mohol získať desiaty rok po sebe a aj to sa málilo. Ambície smeroval k dlhšie očakávanému úspechu v Champions League. V auguste dokonca vedenie avizovalo, že v prípade neúspechu v tejto súťaži sa o svoje miesto môžu báť viacerí zamestnanci, vrátane viceprezidenta Pavla Nedvěda.

Dnes už je zrejmé, že v najprestížnejšej súťaži Turínčania nedosiahnu nič a blamážou môže skončiť aj ligové účinkovanie. V nedeľu hrali zverenci Andreu Pirla dôležitý zápas s Atalantou Bergamo, ktorý ich mohol priblížiť k boju o titul alebo im skomplikovať umiestnenie v prvej štvorke. Naplnil sa druhý scenár. Zranený Cristiano Ronaldo sa len prizeral neefektivite svojich spoluhráčov v ofenzíve, zatiaľ čo v 87. minúte zapadla lopta do siete Wojciecha Szczesneho.

Krutou realitou je tak trinásťbodové manko na vedúci Inter Miláno, ktorý paradoxne v tomto kole Juventusu pomohol udržať sa na priebežnej štvrtej priečke. Čelil totiž piatemu Neapolu, ktorý striehol na zaváhanie čierno-bielych, a zrodila sa remíza 1:1. Štvrté miesto za Interom, AC a Atalantou i tak nie je ničím, s čím by vedeli byť pod Alpami spokojní. Juventus má do konca sezóny ešte vzájomný zápas s obomi milánskymi celkami, čím teoreticky svoje postavenie môže vylepšiť a 19. mája hrá finále Coppa Italia. V súčte s osemfinálovým vypadnutím v Lige majstrov to však vyznieva celá ako neuspokojivá bilancia.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora