Články - 20.04.2021 10:46

Zlatan Ibrahimovič má veľký problém. Hrozí mu koniec kariéry

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Švédsky futbalový útočník Zlatan Ibrahimovič môže mať obrovský problém, ktorý predčasne ukončí jeho kariéru a zároveň mu zhatí plány na účasť na európskom či svetovom šampionáte. Denník Aftonbladet totiž zverejnil informácie, podľa ktorých má mať hviezda národného tímu desaťpercentný podiel v stávkovej kancelárii Bethard so sídlom na Malte. Také niečo majú športovci prísne zakázané a Zlatana by to okamžite namočilo do série podozrení a špekulácií.

Pokiaľ by mu boli podobné podnikateľské aktivity dokázané, útočníka AC Milána určite neminie vysoká pokuta a k nej sa pridá aj dištanc. Ten môže mať až trojročné trvanie. Po takom by sa zrejme Švéd naspäť do akcie vrátil len veľmi ťažko. Celá vec pôsobí ešte autentickejšie, nakoľko majetková štruktúra predmetnej stávkovej spoločnosti je zamotaná a komplikovaná. Akcie pritom nie sú napísané priamo na futbalistovo meno, ale na jeho firmu.

Novinári sa pri svojom zistení odvolávajú na potvrdenie od šéfa Bethardu aj Maltského úradu pre registráciu spoločností a firiem. V pravidlách FIFA a UEFA sa jednoznačne píše, že futbalisti majú zakázané podieľať sa na stávkovaní. Finančné aktivity v tejto oblasti sú ešte výraznejším prehreškom, ktorý vedie k pokute 100 tisíc švajčiarskych frankov a suspendovaniu.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora