Články - 21.04.2021 17:36

Brankár močil počas zápasu. Dostal červenú a hrozí mu dištanc

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

V závere futbalového zápasu sa utekal vymočiť a teraz mu za to hrozí ročný zákaz činnosti. Veľmi zvláštnu kauzu riešia v elitnej ekvádorskej súťaži a spojená je s brankárom Joaquinom Puchetom. 28-ročný Argentínčan hosťuje vo farbách CD Macará, ktorý patrí do hornej polovice poradia, a počas víťazného víkendového zápasu proti Orense vyvolal poriadny rozruch.

Krátko pred záverečným hvizdom vyhodnotil, že jeho potreba navštíviť toaletu je neodkladná a potrebu v rýchlosti počas hry vykonal za vlastnou bránou. To si všimli hráči súpera, ihneď to reklamovali u hlavného arbitra a ten za "nešportový prejav" udelil gólmanovi červenú kartu. Napriek pomerne dlhým protestom bol Pucheta nútený trávnik opustiť a teraz jeho prípad rieši disciplinárna komisia. Podľa juhoamerických médií mu dokonca hrozí dlhý zákaz činnosti v rozpätí od troch do dvanástich mesiacov.

Ekvádor patrí medzi krajiny, v ktorých je značná časť verejnej mienky naklonená nadprirodzeným javom či rituálom rôzneho druhu. Pred MS 2006 vyslali do Nemecka šamana, ktorý prešiel jednotlivými štadiónmi a vyháňal z nich zlých duchov. Aj preto je možné, že Puchetovo počínanie bolo vysvetlené inak ako len prirodzená ľudská potreba. Že by však bývalý brankár All Boys Buenos Aires mal byť za to takto potrestaný, sa javí ako prehnané.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora