Články - 26.04.2021 11:31

Lampard preskočil pár dôležitých krokov, hovorí bývalý zverenec

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Angažovanie Franka Lamparda na post hlavného trénera vyhodnocuje Chelsea s odstupom času ako nevydarené rozhodnutie. Posadenie klubovej legendy na trénerskú stoličku je vždy lákavým ťahom, avšak nádejný tréner musí často na podobnú misiu dozrieť. Bývalý ikonický stredopoliar v roli trénera vyhral z 57 zápasov Premier League len 28, vyťažil 95 bodov, a to sa musí vedeniu klubu máliť. Nie tak dávno boli "The Blues" schopní takýto bodový obnos nakopiť za jednu sezónu, čiže pri odohraní výrazne nižšieho počtu stretnutí. S odstupom času sa objavujú kritické slová na Lamparda aj od jeho samotných zverencov, ktorí vidia markantný rozdiel v kvalite po príchode Thomasa Tuchela.

47-ročný Nemec má nakročené k tomu, aby v modrej časti Londýna spustil novú úspešnú éru a nápomocné mu k tomu sú aj mohutné finančné injekcie, ktoré je ochotný majiteľ púšťať do kádra. Chváli ho aj taliansky stredopoliar Jorginho, ktorý v Chelsea pôsobí od júla 2018 a zažil tak trénerské metódy Sarriho, Lamparda aj Tuchela. "Vzhľadom na to, že je klubovou legendou, preskočil niekoľko krokov, ktoré však bolo potrebné prejsť predtým, ako začnete trénovať veľký klub. Prišiel do klubu, v ktorom mal meno, no chýbali mu skúsenosti z iných tímov. Myslím, že to bolo preňho priskoro a na takúto úroveň ešte nebol pripravený," vyznal sa Jorginho otvorene pre ESPN.

Sám pritom mal na Lamparda ťažké srdce, nakoľko sa do zostavy dostával len sporadicky a plných 90 minút odohral len trikrát. Nástupom Thomasa Tuchela sa výrazne zlepšila aj pozícia 29-ročného záložníka, ktorého minutáž sa značne zvýšila. Kým trénerská budúcnosť Franka Lamparda, ktorý predtým len rok koučoval Derby County, je neistá, Jorginho má v britskom hlavnom meste kontrakt do konca sezóny 2022/23. Aj preto vďačne cez médiá pochválil prepustenie bývalého trénera, no k aktuálnym témam v klube je opatrnejší. Pri otázke na vstup a odchod zo Superligy hovorí, že Chelsea nie je jeho klubom a sám je len hráč: "Bolo to rozhodnutie vedenia klubu, na ktoré potom zmenili názor. Nám sa nik ospravedlňovať nemusí, hoci ako hráčov nás to na čas rozrušilo a cítili sme, že príprava na jednotlivé zápasy nie je hlavnou záležitosťou,"

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora