Články - 27.04.2021 13:19

Rozhodca predčasne ukončil zápas. Hráčov zvolal naspäť

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Ligový zápas španielskej Primera Division medzi Sevillou a Granadou bol nedopatrením ukončený o minútu skôr ako mal byť. Ak by šlo o rozhodnutú záležitosť, nik by to zrejme neriešil, lenže v platnosti bolo tesné skóre 2:1, hostia v závere riadnej hracej doby znížili a hnali sa za vyrovnaním. Rozhodca Ricardo de Burgos si zakrátko svoj predčasný hvizd uvedomil. Namiesto štyroch nadstavených minút ponechal len tri a rozhodol sa zaváhanie napraviť.

Pre hráčov to bolo veľké prekvapenie, keď sa chystali do spŕch a do šatne im zrazu vpadol rozhodca s nezvyčajnou prosbou. Chcel od nich, aby sa vrátili na ihrisko a dohrali záverečnú minútu. Tým neostalo nič iné, ako žiadosti vyhovieť. "Také niečo som ešte nikdy nevidel. Prakticky sme už boli povyzliekaní," prezradil novinárom Lucas Ocampos, sevillský forward a strelec víťazného gólu.

Na chybu pritom hráči hosťujúcej Granady de Burgosa upozornili hneď po troch hvizdoch. Ten však ich námietky ponechal bez povšimnutia. Po príchode do šatne si však svoju nepozornosť uvedomil. "Robia chyby, ako každý z nás a snažili sa to napraviť. Nám to i tak ublížilo, pretože sme chceli vyrovnať a záver zápasu takto stratil dynamiku," priznal pred novinármi tréner Granady Diego Martínez. Skóre sa takto už nemenilo, Sevillčania natiahli šnúru víťazstiev na päť zápasov a tým započali stíhaciu jazdu za vedúcou trojicou mužstiev.