Články - 29.04.2021 19:41

Pätica futbalistov talianskeho klubu mala znásilniť dievča

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Poriadna kauza otriasla talianskym futbalovým klubom Virtusvecomp Verona, ktorý pôsobí v tretej najvyššej súťaži. Pätica jeho futbalistov mala na jednom nočnom večierku znásilniť dvadsaťročnú študentku a v súčasnosti je už proti nim vedené trestné stíhanie. Stalo sa tak ešte v januári 2020, tesne pred vypuknutím celosvetovej pandémie, a znásilnenou ženou bola hostiteľka večera vo svojom dome.

K činu došlo v podnapitom stave a žena novinárom prezradila, že sa jej po vypití troch pív a niekoľkých pohárikov ginu spravilo nevoľno. Futbalistov opakovanie žiadala, aby prestali, no bez výsledku. Tým teraz hrozí niekoľkoročný pobyt za mrežami. Klub z Verony sa len v roku 2018 dostal do tretej najvyššej súťaže a doteraz verejnosť o ňom veľa nepočula. Najnovšie sa však dočkal pozornosti, po akej rozhodne netúžil. Vedenie incident zatiaľ nekomentovalo a verí v dôkladné a riadne prešetrenie situácie. Konanie hráčov však rázne odsúdil fanklub.

"Tí, ktorí milujú futbal, neznášajú násilie na ženách. Sme šokovaní, nahnevaní a rozhorčení z informácií, ktoré sme sa dozvedeli cez médiá," píše sa v stanovisku fanklubu. Samotný Virtus sa totiž aktívne angažuje v boji za hájenie ženských práv a popri ňom aj v boji proti rasizmu či diskriminácii. Sám seba preto vnímal ako najmenej pravdepodobného vinníka takéhoto činu a od vedenia klubu žiadal okamžité suspendovanie hráčov zo všetkých športových aktivít. Fanúšikovia sa navyše hnevajú na vyčkávaciu stratégiu a na to, že s futbalistami nebola s okamžitou platnosťou rozviazaná zmluva.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora