Články - 30.04.2021 17:21

Hráči sa po Mourinhovom odchode cítia lepšie, tvrdí Crouch

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Bývalý anglický futbalový útočník Peter Crouch po konci aktívnej kariéry v sebe objavil potenciál vecne a trefne pomenúvať veci a jeho názory na aktuálne športové dianie fanúšikovia radi prijmú v podcastovej alebo článkovej podobe. Britský denník Daily Mail preto vedie rubriku "spýtajte sa Crouchieho" a do virtuálnej schránky priletela popri téme Superligy či trápenia liverpoolskych útočníkov aj otázka na Josého Mourinha a jeho odchod z Tottenhamu.

Otázka konkrétne znela, čo hovorí na načasovanie prepustenia portugalského manažéra šesť kôl pred koncom, pričom veľký boj o pohárovú Európu zvedie jeho nástupca. Hneď druhým vystúpením Masona navyše bolo finále EFL Cupu. "Bolo to veľmi zvláštne načasovanie. Asi nikto nečakal, že Ryan Mason preberie tím a hneď si siahne na pohár. Môžeme však debatovať o tom, či bol Mourinho prínosom na Wembley, čo je podľa mňa bezpredmetné. Vôbec ma neprekvapilo, že odišiel," začal svoju kritickú reč Crouch.

Mourinho pritom v Tottenhame odkoučoval 86 duelov, zdržal sa len 516 dní a šlo tak o jeho najkratšie trénerské pôsobenie, odkedy má vo svete futbalu zvučné meno. Podľa bývalého útočníka Liverpoolu, Stoke City či Tottenhamu, štýl hry Spurs pod touto taktovkou nebol taký, aký by si fanúšikovia priali a osud bol spečatený od marcového vypadnutia z Európskej ligy na Diname Záhreb.

"Ľudia mi hovorili, že sa hráči cítia oveľa lepšie, odkedy Mourinho odišiel. Či sa veci zlepšili, je ťažké povedať po jednom zápase. Viac sa dozvieme po ostávajúcich dueloch a zhodnotiť to môžeme na konci sezóny," dodal populárny štyridsiatnik, ktorý počas svojej aktívnej kariéry nazbieral 42 štartov za národný tím.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora