Články - 01.05.2021 10:01

Nehoráznosť! Futbalistu súper vysmial za neúspešný pokus o samovraždu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

V nižšej škótskej futbalovej lige zarezonoval jeden mimoriadne nechutný incident, ktorého obeťou sa stal hráč, ktorý trpí vážnymi psychickými problémami a depresiami. Pre tie sa viackrát pokúsil o samovraždu, no na jeho šťastie bol vždy nablízku iný človek. Túto vedomosť voči Davidovi Coxovi kruto využil jeden z protihráčov a postaral sa preto o veľký rozruch.

Duel pritom začínal len na striedačke a do hry v zápase FC Stenhousemuir - Albion Rovers ani nezasiahol. I tak k nemu Jonathan Tiffoney utrúsil škaredú poznámku, v rámci ktorej mu mal pokusy o samovraždu pripomenúť s dodatkom, aby ich nabudúce spravil správne. Cox protestne opustil štadión a klub mu cez sociálne siete vyjadril podporu. Stretnutie sa však dohralo.

Viaceré podobné incidenty sme pred časom videli pre rasistické poznámky. Ani v takejto podobe však nie sú o nič menej nepríjemné. Stalo sa tak navyše v období, kedy sa britské kluby pripravujú na dvojdňový bojkot sociálnych sietí v boji proti rasizmu a diskriminácii. "Toto nepotrebujem. Ak by mi to povedal niekto v parku, asi by som mu zlámal nohy. Pokúšal som sa to povedať rozhodcom, ale tí nič nepočuli a nechceli s tým mať nič spoločné," hneval sa po zápase dotknutý futbalista.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora