Články - 03.05.2021 10:52

Loptu odkopol zo štadióna. Talent Ajaxu predviedol otrasnú penaltu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Keď je reč o talentoch z radov Ajaxu Amsterdam, mnohí si predstavia absolútny výkvet medzi európskou futbalovou mládežou. Jeden z nich však koncom týždňa nechcene pobavil sociálne siete svojím pokutovým kopom. Ten nielen zahodil, ale loptu odpratal mimo štadióna v Almere. Reč je o Brianovi Brobbeyovi, 19-ročnom útočníkovi, ktorý je členom holandskej reprezentácie do 21 rokov a tento rok popri dueloch za druholigové "béčko" zbiera štarty aj v prvom tíme.

Na scéne druhej ligy však rezervné tímy PSV, Utrechtu, AZ Alkmaar aj Ajaxu okupujú spodné pozície a posledný menovaný svoje trápenie prehĺbil aj zavinením mladého forwarda. Almere City FC pritom bojuje o postup do Eredivisie, no hneď v prvom polčase bola proti nemu nariadená penalta. Tej sa za amsterdamskú mládež chopil Brobbey, ale skóre neotvoril. Jeho zakončenie by nebolo gólové ani keby mala brána dvojnásobnú výšku a nestačila mu ani malá tribúna za ňou.

Už čoskoro pritom možno budeme o tomto mladíkovi písať v oveľa pozitívnejšom duchu. Po sezóne 2020/21 opúšťa Ajax a upísal sa bundesligovému Lipsku, s ktorým by sa mal predviesť aj v Champions League a prebíjať sa popri tom do mužského holandského národného výberu. Samotná Liga majstrov pritom preňho nebude vyslovene novou skúsenosťou a počas aktuálnej sezóny sa na jeden polčas ukázal v skupinovom zápase proti Atalante Bergamo. Okrem toho má na konte šesť štartov v Európskej lige.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora