Články - 06.05.2021 09:39

Na štadióny sa nesmie, do nákupných centier áno. Fanúšikovia obsadili tie

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Švédske vládne autority si poriadne pohnevali športových fanúšikov. V krajine síce veľa prísnych opatrení pre koronavírus nie je, ale fandiť na športové podujatia sa ísť nesmie. V rámci uvoľnenia opatrení však kompetentní prijali bizarné pravidlo o tom, že na štadióne môže byť osem fanúšikov. Ako presne k podobnej cifre prišli, či bola žartom, preklepom alebo zúfalou snahou o kompromis, nik nevysvetľoval. Kým pre štadión sa tento čudný počet stal prísnym limitom, ostatné verejné miesta limitované nijak nie sú. V obchodných centrách či na námestiach sa môže zhromaždiť neobmedzený počet ľudí a fanúšikovia AIK Štokholm sa rozhodli poukázať na tento fakt.

V dresoch milovaného klubu, s vlajkami, bubnami a aj protestným transparentom sa vydali do jedného z nákupných centier v hlavnom meste. To obsadili a pripravili atmosféru, aká by za iných okolností sprevádzala ligový zápas s Elfsborgom. Na dvoch poschodiach pripravili pre okoloidúcich zaujímavú atrakciu a sami sa dostali do médií po celej Európe. Nákupné centrum Mall of Scandinavia sa pritom nachádza v tesnom susedstve päťdesiattisícového štadióna, na ktorom sedelo osem šťastlivcov, ktorí sa nejakým spôsobom stali vyvolenými s možnosťou navštíviť futbalový zápas.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa pierre_1891 (@pierre_1891)

Víťazstvo AIK 1:0 zariadil Seb Larsson, ktorý v 49. minúte premenil pokutový kop. Ide o futbalistu, ktorý sa do povedomia širšieho spektra fanúšikov dostal pôsobením v Anglicku, kde nastupoval za Arsenal, Sunderland a Hull City. Štokholmský klub sa v úvode sezóny aj vďaka tomu drží v tesnom závese za vedúcim Djurgardenom, ale viac ako výsledky sa počas úvodných kôl diskutuje o koronavíruse a opatreniach. Švédsko totiž doteraz pandémiu zvládalo mimoriadne dobre, no v apríli počty nových prípadov rapídne vzrástli. Krajina sa však dlho spoliehala na rozumnosť a opatrnosť samotných ľudí, v ktorú verí aj naďalej.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora