Články - 08.05.2021 09:53

Traktoristi tím sprevádzali k "postupovému" zápasu. Predčasne

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Holandský futbalový klub De Graafschap je blízko k tomu, aby sa po troch rokoch vrátil do Eredivisie a cítia to aj poľnohospodári v južnej oblasti Doetinchemu. "Superboeren" (v preklade superfarmári) mali na dosah spečatenie svojho postupu na amsterdamskej pôde. Pokiaľ by zdolali mládež Ajaxu, patriacu v druhej lige medzi slabšie celky, postupovú miestenku by im už nik nevzal. Viac ako sto traktoristov preto nakoplo svojich tátošov a klubový autobus po diaľnici sprevádzali na 130-kilometrovej ceste.

Vodiči na jednom z hlavných dopravných ťahov šaleli, keď sa ocitli za oslavujúcou kolónou traktorov, medzi ktorými sa viezol autobus s hráčmi druhého tímu druhej ligy. Nechýbali svetlice, bubny, trúby či vyspevovanie chorálov. Všetko to však bolo predčasné. Na gól z prvého dejstva síce krátko po prestávke hosťujúci De Graafschap odpovedal, no na skóre 1:1 sa už do záverečného hvizdu nič nezmenilo. Namiesto osláv sa tak pred záverečným kolom až tri tímy priblížili na dvojbodový rozdiel.

Kým druhé miesto znamená priamy postup medzi elitu, tretí až ôsmy zvedie boje v play-off. Udržanie svojej pozície je preto pre "farmárov" kľúčové a záverečný hrací deň ešte sľubuje poriadnu drámu. Domáci zápas s desiatym celkom tabuľky však vytvára podmienky, ktoré by už bielo-modrí zvládnuť mali.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora