Články - 09.05.2021 15:36

Vypočuli hlas fanúšikov. Guľa v Plzni skončil

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Futbalový tréner Adrián Guľa skončil na lavičke Viktorie Plzeň. Päťnásobný majster Českej republiky oznámil zmenu na tomto poste po 31. kole a domácej remíze s Příbramou 3:3. Pre slovenského trénera to bol 46. ligový duel na lavičke "viktoriánov" a do víťazného konca dotiahol len 27 z nich. Jeho stolička sa značne triasla už v decembri, kedy počas siedmich kôl mužstvo vyhralo jediný raz. Vtedy mu vedenie prejavilo dôveru, no v záverečných štyroch kolách sa bude snažiť naháňať miestenku do pohárovej Európy bez neho. Klub prostredníctvom sociálnych sietí informoval, že meno nástupcu prezradí v najbližších dňoch.

Doosan Arenu opúšťajú aj jeho kolegovia Marián Zimen, Ladislav Kubalík a Martin Kojnok. Partia sa do Česka presunula v januári 2020 po konci v slovenskej reprezentácii do 21 rokov. Meno v slovenskom prostredí si Guľa spravil najmä pôsobením v MŠK Žilina, s ktorým v ročníku 2016/17 získal titul. Plzeň v prvej sezóne pod jeho taktovkou obsadila druhé miesto za majstrovskou Slaviou Praha, no počas ročníka 2020/21 rozhodne nenapĺňala očakávania vedenia. To uviedlo ako dôvody zlý herný prejav a výsledky, s ktorými nebolo spokojné dlhší čas.

"Chcem sa poďakovať celému klubu a špeciálne pánovi Šádkovi za to, že mi dali možnosť trénovať Plzeň. Robili sme maximum, ale cítil som, že očakávané výsledky to zatiaľ neprinášalo. Verím, že je v silách mužstva, aby získalo trofej a v budúcej sezóne si zahralo v pohárovej Európe. Aj naďalej zostanem fanúšikom tohto klubu a všetkých hráčov, ktorých som trénoval," cituje klubový web slová 45-ročného rodáka z Novák.