Články - 11.05.2021 20:52

Dánsky tréner sa vynašiel. Hráčov inštruoval tabuľou

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Hranie zápasov pred prázdnymi tribúnami má pre trénera veľkú výhodu v tom, že môže rozdávať pokyny svojim zverencom aj bez toho, aby prišiel o hlasivky a tí ho počujú, hoci aj na opačný koniec ihriska. V dánskej futbalovej lige sa však ľudia už na tribúny vrátili a na zápas Bröndby - Midtjylland ich prišlo viac ako osem tisíc. V konfrontácii dvoch popredných ligových celkov o sebe dávali patrične vedieť, čo domácemu koučovi Nielsovi Fredriksenovi úplne nevyhovovalo. Našiel však spôsob, ako svojim zverencom inštrukcie odovzdať, a to pomerne úsmevný. Rozhodca preň úplne pochopenie nemal, ale účel splnil.

52-ročný tréner zašiel do šatne pre bielu tabuľu a na ňu napísal stručnú a jasnú informáciu "Neprestávajte útočiť!" S tou zaujal miesto štvrtého rozhodcu a zodvihol ju nad svoju hlavu. Dostal za to úsmevné slovné napomenutie od štvrtého zápasového arbitra, ale nejakého dodatočného trestu sa určite obávať nemusí. Namiesto toho sa stal hitom internetu a video s jeho inštrukciou sa rýchlo šíri. Fredriksen pritom dobre vedel, čo robí. Bröndby po polhodine hry nadobudlo manko 0:1, no naň rýchlo zareagovalo vyrovnávajúcim gólom a v druhom dejstve sa proti papierovému favoritovi ujalo vedenia. Tréner preto od svojich zverencov žiadal, aby sa nezatvorili do obrannej ulity, ale pokračovali v ofenzívnej hre. Tá sa vyplatila a kodanský celok zvýšil na konečných 3:1.

Na využitie veľkej tabule sa trénera pýtali aj na pozápasovej tlačovej konferencii. "Nedalo sa komunikovať s hráčmi. Na štadióne bola fantastická atmosféra, až sa mi nezdalo, že tam bolo len osemtisiíc divákov. Povedal by som, že ich tam je tak tridsaťtisíc," pochválil publikum, ktoré jeho tím hnalo k plnému bodovému zisku. Dánska sezóna sa pritom chýli ku koncu, ostávajú ešte tri kolá a práve Bröndby a Midtjylland sú najvážnejšími kandidátmi na titul. Celok z hlavného mesta víťazstvom manko stiahol na jediný bod.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora