Články - 12.05.2021 22:34

Špeciálny tím vyšetrovateľov si má posvietiť na zakladateľov Superligy

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Ani rýchly zánik plánov na európsku futbalovú Superligu neomilostil jej zakladateľov, ktorí sú naďalej kritizovaní zo všetkých strán a čelia hrozbám rôznych sankcií. Najväčšie problémy má Real Madrid, FC Barcelona a Juventus Turín, čiže tri veľkokluby, ktoré sa projektu na megalománsky futbalový projekt naďalej nevzdali. Talianskemu celku hrozí dokonca vyradenie z domácej Serie A, zatiaľ čo UEFA zriaďuje špeciálnu skupinu vyšetrovateľov, ktorí si na hriešnikov posvietia.

UEFA sa s tuctom zakladateľov dohodla na pokute, čím je pre väčšinu z nich vec uzatvorená. Tvrdohlavé trio však môže prísť o účasť v Lige majstrov aj Európskej lige a ich finančný postih bude pravdepodobne ešte vyšší. "Vyšetrovatelia preskúmajú možné porušenia právnych predpisov UEFA v spojitosti s projektom nazvaným Superliga," oznámila Európska futbalová federácia.

Je viac ako pravdepodobné, že v prípade akéhokoľvek prísnejšieho trestu sa Real, Barca aj Juve obrátia na Športový arbitrážny súd, ktorý bude posudzovať jeho spravodlivosť a skutočnú mieru právnych priestupkov. Pre anglické kluby sa ako najväčší trest javia demonštrácie a vzbura vlastných fanúšikov, kým milánskym klubom aj Atléticu Madird odvolaný podpis pri založení Super League prešiel relatívne ľahko.