Články - 13.05.2021 08:41

Ajax Amsterdam roztavil trofej. Rozdelí ju na hviezdičky

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Holandský futbalový Ajax Amsterdam oslávi zisk majstrovského titulu veľmi originálnym spôsobom. Tridsiaty piaty zlatý zárez v histórii klubu síce mimoriadnou vzácnosťou nie je, ale sezóna bez fanúšikov a vplyv pandémie z nej spravili špecifický zážitok. Preto sa vedenie rozhodlo, že na triumf zanechá spomienku aj svojim najvernejším fanúšikom. Trofej pre víťaza Eredivisie roztaví a vyrobí z nej desiatky tisíc malých hviezdičiek.

Vzácny suvenír sa dostane permanentkárom, ktorí tohtoročnú jazdu "de Godenzonen" sledovali maximálne cez televízne obrazovky, monitory či displeje. Za doterajších 32 kôl pritom zverenci Erika Ten Haga prehrali len dvakrát a za zmienku stojí aj stále aktuálna 21-kolová šnúra bez prehry. Zaujímavé však je, že Ajax svoju dominanciu nepretavil do individuálnych štatistík. Dušan Tadić je až siedmym najlepším strelcom súťaže, kým brankár André Onana má až piaty najvyšší počet čistých kont.

"Hlásili sme, že to robíme pre fanúšikov, ale zdieľanie trofeje je definitívnym dôkazom toho, že to tak je aj v skutočnosti," nadšene oznámil generálny riaditeľ Edwin van der Sar, ktorý sám počas aktívnej hráčskej kariéry Ajaxu vychytal štyri tituly a ďalšie štyri pridal v Manchestri United.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa AFC Ajax (@afcajax)

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora