Články - 14.05.2021 11:31

Sporting Lisabon "oslavoval" titul stretmi s políciou

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Futbalový klub Sporting Lisabon ukončil devätnásť rokov trvajúce čakanie na majstrovský titul a konečne vystúpil na domáci ligový trón. Dve kolá pred koncom Primeira Ligy má pred druhým Portom nedostihnuteľný osembodový náskok a fanúšikovia mohli spustiť oslavy, aké naposledy ešte zariadila partia s Ricardom Quaresmom, Joaom Pintom, Jardelom či Ruiom Jorgem. Gratulácie k devätnástemu titulu v histórii klubu cez sociálne siete poslali viacerí slávni odchovanci na čele s Cristianom Ronaldom, no v uliciach portugalského hlavného mesta to nebolo len o radosti a šťastí.

Tvrdé fanúšikovské jadro sa dostalo na viacerých miestach do stretov s políciou a do akcie boli nasadení aj ťažkoodenci. Portugalsko momentálne pandemickú situáciu zvláda relatívne dobre, obmedzenia sú preto minimálne a v meste bol vďaka tomu čulý ruch. Počas zápasu s Boavistou sa pred štadiónom zhromaždila početná skupina zeleno-bielych fanúšikov, ktorí po víťazstve 1:0 mohli začať oslavovať. Oslavy sa následne presunuli do centra mesta, kde mužstvo na čele s kapitánom Sebastianom Coatesom prinieslo ukázať trofej. Čo začalo trúbením, rachotom a dymovnicami, zmenilo na bojisko. Fanúšikovia prelomili kovové bariéry a ohadzovali policajtov fľašami. Tí kontrovali gumovými projektilmi.

Čerstvý šampión tušil, že prelomenie dlhého čakania na titul neostane bez prešľapov a vopred prosil fanúšikov, aby sa prípadné oslavy nezmenili na nočnú moru. Nepomohlo a v nebezpečenstve sa okrem slušných fanúšikov ocitli napríklad aj novinári, ktorí zápas a následné oslavy mapovali. Viacerí ľudia boli zranení a museli byť ošetrení či už priamo na námestí alebo prevezení do nemocnice s vážnejšími zraneniami. Sporting má pred sebou ešte dva ligové zápasy a po stredajšom domácom dueli s Marítimom a následným uzatvorením sezóny, sa dá očakávať pokračovanie osláv.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora