Články - 14.05.2021 14:53

Koniec éry Messiho a Ronalda? Premiérovo obaja bez veľkej trofeje

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Taliansky majstrovský titul uchmatol Inter Miláno, na zisk španielskeho je najhorúcejším kandidátom Atlético Madrid, stíhané predovšetkým Realom. Barcelona ani Juventus už neostali v hre ani v Lige majstrov a dvojica Lionel Messi - Crisiano Ronaldo zrejme ostane bez zisku veľkej trofeje. Na to ani jeden z nich zvyknutý nie je a keďže žijeme futbalovú éru, ktorá je medzi individualitami definovaná najmä týmito dvomi hviezdami, bude to veľmi raritná situácia. Ani jeden z portugalsko-argentínskej dvojice si na žiadnu veľkú trofej, teda domáci titul alebo pohár pre víťaza Ligy majstrov, nesiahol naposledy v sezóne 2003/04. To Messi ešte čakal na svoj debut v A-tíme Barcelony a Ronaldo bol čerstvou akvizíciou Manchestru United.

Nasledovalo sedemnásť rokov, počas ktorých sa títo rivali pretekali v tom, kto pozbiera viac titulov a individuálnych ocenení. Portugalský reprezentant je trojnásobným majstrom Anglicka, dvojnásobným v Španielsku a dva tituly pridal aj v talianskej lige. Okrem toho sa päťkrát tešil z víťazstva v Champions League. Jeho o tri roky mladší konkurent oslavoval v barcelonských farbách desaťkrát španielsky majstrovský titul a štyrikrát s ňou vyšiel na najvyšší stupienok v Lige majstrov. Že by domáci ani európsky triumf neoslavoval ani jeden z nich, sa takmer stalo v ročníku 2013/14. Španielsku ligu ovládlo Atlético Madrid, no Real "česť" zachránil víťazstvom v najprestížnejšej klubovej súťaži.

Sezóna 2020/21 môže teoreticky byť začiatkom ich konca. Hoci obaja stále strieľajú góly a s veľkou pravdepodobnosťou sa stanú kráľmi strelcov vo svojich ligách, z pohľadu ich tímov to bola veľmi zlá sezóna. Barca s bronzovým umiestnením v La Lige rozhodne nebude spokojná a veľkým sklamaním bolo aj osemfinálové vypadnutie z Ligy majstrov na PSG. V prípade Juventusu je to ešte horšie a pôvodný top favorit si piatym miestom môže zaistiť len účasť v Európskej lige. Jeho cesta Ligou majstrov pritom stroskotala v osemfinále na outsiderovi z Porta.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora