Články - 18.05.2021 19:52

Zmeny v kalendári La Ligy pre spevácku súťaž. Posúva sa celé kolo

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Španielska futbalová liga má pred sebou posledné kolo, no to sa nebude hrať v pôvodne stanovenom termíne. V sobotu o 20:00 začína spevácka súťaž Eurovision Song Contest, ktorú na Pyrenejskom polostrove berú pomerne vážne a žiaden zo zápasov najvyššej súťaže sa s ňou nesmie prelínať. Rozhodujúce zápasy v boji o titul sa tak odohrajú už v piatok, čo znamená, že Atlético aj Real dostanú o čosi menej času na regeneráciu po minulom víkende, no dobrá správa je to pre Villarreal. Ten bude mať štyri dni na prípravu na finále Európskej ligy.

"Žltá ponorka" tak bude mať miernu výhodu oproti Manchestru United, ktorého tréner Solskjaer sa v nedávnej minulosti sťažoval na nabitý program svojich zverencov. Po utorkovom ligovom zápase s Fulhamom ich čaká nedeľný súboj s Wolverhamptonom a po ňom stredajšie finále Európskej ligy. Väčšia pozornosť ako Villarrealu však bude venovaná španielskym tímom v popredí tabuľky. Atléticu stačí naplno zabodovať proti zachraňujúcemu sa Valladolidu a ostatné nemusí riešiť.


Villarreal naposledy rozobral Sevillu na súčiastky

Vôľu dianie zdramatizovať má Real Madrid, ktorý potrebuje zvládnuť duel v Villarrealom a popri tom dúfať v priaznivé okolnosti z vyššie spomenutého stretnutia. Barcelona ani Sevilla už tento rok na titul nedosiahnu, ale miestenka do Ligy majstrov im neujde.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora