Články - 19.05.2021 13:18

Bohatý majiteľ pretlačil do zostavy 126-kilogramového syna

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube
Zibo Cuju

Miliardár Š'-chua Che si nesplnil sen o tom, že sa stane profesionálnym futbalistom a pramálo pre naplnenie tejto ambície spravil aj jeho syn. Peniaze však hýbu svetom a tragikomicky to pripomenul čínsky druholigový klub C'-po Cchu-ťu. Ten sa krátko pred svojim postupom dostal do rúk spomenutého finančníka, ktorý sa ihneď pustil do práce na svojich osobných ambíciách, medzi ktoré patrilo obutie kopačiek a štart v profesionálnom futbalovom zápase. Nielen to. Na trávnik by rád dostal aj svojho syna, ktorý rozhodne nejde príkladom v otázke životosprávy ani trénovania a váži 126 kilogramov.

Druholigové účinkovanie zatiaľ mužstvu nevychádza vôbec podľa predstáv. Po piatich odohraných zápasoch je na poslednom mieste tabuľky svojej skupiny a finančník sa preto rozhodol vziať veci do vlastných rúk. Privlastnil si ikonické číslo dresu 10 a trénerovi nariadil, aby ho zaradil na súpisku. Vo svojich 35 rokoch už stihol absolvovať aj debut, ktorý mal krátke trvanie, no tím v tomto súboji získal svoj jediný tohtosezónny bod. Hovorí sa, že zúfalé situácie si žiadajú zúfalé riešenia, no dobré načasovanie svojho zatiaľ jediného striedania robí z majiteľa v očiach čínskej verejnosti hrdinu a iskru nádeje na záchranu.

Podľa medializovaných správ, v strede poľa by mal pravidelne nastupovať aj jeho robustný syn. Na internete pritom sú dohľadateľné videá z jeho doterajších futbalových vystúpení. Po ihrisku sa len prechádza, párkrát mimoriadne nevydarene kopne do lopty, no to mu nebránilo, aby v predošlom pôsobisku riešil aj rozohrávky štandardných situácií. Na pozícii útočníka tak bude nastupovať sám majiteľ klubu a stred poľa doplní jeho ratolesť. Reč je o krajine, v ktorej autoritám neradno odporovať a hoci z toho môže byť pekný športový príbeh, prevládať zrejme bude pachuť tlaku peňazí.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora