Články - 20.05.2021 12:06

Slávny nemecký štadión sa zmenil na oranisko. Je to tak každý rok

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Facebook

Nemecký futbalový klub Bayer Leverkusen má pred sebou ešte jeden bundesligový zápas v tejto sezóne a trávnik v jeho domovskom stánku vyzerá horšie ako oranisko. Trápiť ho to však nemusí.

Ročník 2020/21 uzatvára vonku a krátko po poslednom domácom vystúpení proti Unionu Berlín sa do hracej plochy v tridsaťtisícovej Bayarene pustili bagre a ťažká technika. Prebieha totiž každoročná výmena trávnika, ktorá v našom futbalovom prostredí úplne bežnou vecou nie je.

Len v novembri pritom na štadióne Bayeru pokladali novučičký čerstvý trávnik, celý proces stihli počas reprezentačnej prestávky a trval sedem dní. Teraz už po čerstvom koberci opäť neostala ani stopa, no aj si svoje prežil. Odvtedy sa na ňom odohralo 17 súťažných zápasov a predstavila sa tam napríklad aj Slavia Praha v rámci Európskej ligy.

"Farmaceuti" už vedia, že obsadia konečné šieste miesto. Bez ohľadu na výsledok stretnutia s Dortmundom, tabuľkou sa neposunú nahor ani nadol. Zlé výsledky už v marci pripravili o prácu Petra Bosza a do leta tím vedie Hannes Wolf. Klub v týždni predstavil aj meno nového kouča, ktorým bude Švajčiar Gerardo Seoane. Ten oslavuje zisk titulu s Young Boys Bern, s ktorými vo februári Leverkusen nečakane vyradil v šestnásťfinále Európskej ligy.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora