Články - 23.05.2021 16:01

Trest za vypadnutie - na zápas 12 hodín autobusom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Futbalisti talianskeho Beneventa si v sezóne 2019/20 s výrazným náskokom vybojovali postup zo Serie B do najvyššej súťaže, no zdržali sa iba rok. V poslednom kole sa pritom ešte konfrontujú s tabuľkovým susedom tesne nad zónou zostupu, no svoj dohrávaný zápas, ktorý mal FC Turín k dobru, zvládol a remíza 0:0 s Laziom znamenala, že výsledok zápasu 38. kola bude len formálnym zápisom do štatistík.


Mohli mať v rukách lepšie karty, ale proti Crotone stratili jednogólový náskok napriek tomu, že dohrávali v početnej prevahe

Celok z 50-tisícového mesta na juhu Apeninského polostrova za svoj zostup poniesol kuriózny trest. Majiteľ na záverečný duel sezóny nezabezpečil na cestu do Turína letenky a hráči aj s realizačným tímom museli cez celú krajinu cestovať autobusom. Dvanásťhodinová cesta, pokrývajúca približne 900-kilometrovú vzdialenosť, je údajne vypočutím hlasu ultras. Práve tí prišli ako prví s myšlienkou, že si vypadávajúce mužstvo nezaslúži letecký komfort.

"Mužstvo cestovalo celú sezónu pohodlne lietadlom, dúfali sme, že tentoraz by sa mohli uskromniť a využiť tímový autobus," uviedol klubový web Beneventa. Šlo pritom o celok, ktorý mal druhý najnižší rozpočet v Serie A. Preto sa očakávalo, že bude mať veľké problémy s udržaním sa. Sedem víťazstiev a jedenásť remíz však nestačilo a na 17. Turín má šesťbodové manko.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora