Články - 27.05.2021 20:43

Autobus s hráčmi Chelsea čakal, kým stewardi dojedia zmrzlinu

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Prílišnou snahou pomôcť sa občas neprezentujú len hráči a tréneri, ale aj ďalší ľudia z bližšieho či širšieho okolia klubu. Známe sú príbehy podávačov lôpt, ktorí znemožnili rýchle autové vhadzovanie, či vodiči autobusu, ktorí v prehriatom a neklimatizovanom autobuse "zablúdili" a predĺžili si cestu s posádkou hosťujúceho mužstva. Žiaľ, to nie sú javy len z menej vyspelých futbalových kultúr, ale deje sa to napríklad aj v takej Premier League. Na pomerne čerstvý prípad sa sťažuje Chelsea Londýn, ktorá sa nemohla priviezť do birminghamského Villa Parku, pretože zamestnanec obsluhujúci parkovisko si pochutnával na zmrzline.

Na klubovom parkovisku Aston Villy čakali Londýnčania pätnásť minút, pretože im "šéf bezpečnosti neudelil povolenie na cestu". Dôvod ako z leteckej dopravy bol zrejme spôsobom, akým zopár "hrdinov" chcelo pomôcť svojmu obľúbenému tímu získať body v poslednom ligovom kole. Kým domácim už o nič nešlo a zo svojho 11. miesta sa nemohli pohnúť, The Blues ešte mohli pri veľmi nepriaznivej súhre okolností prísť o miesto v Champions League. Rozhorčenie v autobuse bolo o to väčšie, že pred vozidlom videli dvoch stewardov, jediacich zmrzlinu. Keď dojedli, autobusu bolo udelené povolenie na prejazd.

Pre nečakaný prestoj Chelsea žiadala o posun úvodného výkopu, no ich žiadosť bola odmietnutá. Súbežne sa totiž musel hrať aj zápas Liverpool - Crystal Palace a Leicester City - Tottenham. V oboch prípadoch domáci tím mohol zverencov Thomasa Tuchela predbehnúť a odsunúť ich na piate miesto. To by im bola málo platná pokuta, ktorú Aston Villa môže od vedenia súťaže dostať. Aj tento manéver pritom mohol pomôcť k víťazstvu 2:1, no pre hostí to znamenalo prepad len na štvrtú priečku. Tá Ligu majstrov zaisťuje, navyše má Chelsea pred sebou sobotné finále tohtoročnej edície.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora