Články - 04.06.2021 13:56

Cruyff sa vracia do Barcelony. Je to veľká pocta

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/youtube

V štruktúrach zreformovaného a prestavaného FC Barcelona si svoje miesto našiel Holanďan Jordi Cruyff a pôjde pritom o zaujímavý návrat na miesto, ktoré je pre túto rodinu veľmi špecifické. Legendárny Johan tomuto klubu venoval päť rokov svojej hviezdnej kariéry a v rokoch 1994 až 1996 zaň hral aj jeho spomenutý syn. 47-ročný rodák z Amsterdamu doteraz pracoval v štruktúrach čínskeho Šen-čenu. Odtiaľ odchádza a k 1. augustu nastúpi v Barcelone.

Jeho presná pozícia ešte verejnosti prezradená nebola, ale pôjde o funkcionársku stoličku v novovybudovanej štruktúre na Camp Nou, ktorú vedie prezident Joan Laporta. Ten tento rok vo voľbách obhájil svoju pozíciu. Prepojenie s Cruyffovcami má aj súčasný tréner Ronald Koeman, ktorý bol zverencom Johana v sezóne 1991/92. To sa Barca historicky prvý raz stala víťazom Pohára európskych majstrov.

"Tento klub je veľmi výnimočný pre mňa aj moju rodinu. Motivácia je enormná a návrat je pre mňa podobný, ako návrat domov," povedal nadšený Jordi Cruyff novinárom. V pozícii hráča sa pritom za dva roky pôsobenia v Katalánsku výraznejšieho úspechu nedočkal, rovnako ani počas svojej trénerskej anabázy. Teraz bude dohliadať na množstvo podriadených v radoch 26násobného majstra Španielska.