Články - 06.06.2021 14:19

Najlepším "osemnástkarom" United je slovenský stredopoliar

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Anglická futbalová liga oceňovala tie najlepšie individuality na všetkých úrovniach. Honor najlepšieho hráča Premier League sa dostal ku obrancovi Rubénovi Diasovi, jeho tréner Pep Guardiola je podľa očakávaní najlepším manažérom sezóny, najkrajším gólom sa stala rabona Erika Lamelu a Phil Foden bol vyhlásený za najlepšieho mladíka najvyššej anglickej súťaže pre uplynulý ročník. Ocenenia boli zároveň udeľované aj na mládežníckom fóre a najlepším futbalistom slávneho Manchestru United v kategórii do 18 rokov je Slovák. Je ním záložník Martin Šviderský.

Defenzívne ladený rodák z Vranova nad Topľou by sa v tomto kvalifikačnom cykle mal objavovať aj v zostave reprezentačnej "dvadsať jednotky", zatiaľ čo v Anglicku hráva prevažne v kategórii hráčov do 18 rokov a osem tohtosezónnych štartov si pripísal za manchesterskú rezervu. Na tréningoch pritom neraz zarezáva po boku najväčších klubových hviezd. Klubové oceňovanie najlepších osemnásťročných futbalistov prebehlo virtuálne pod záštitou Premier League, pričom každý celok vybral jedno meno, ktoré jeho farby reprezentovalo najlepšie. Popri Šviderskom v Manchestri pripadal do úvahy aj sedemnásťročný gólostroj Charlie McNeill, ktorý má priemer vyšší ako gól na zápas, či waleský stredopoliar Charlie Savage.


Tím "červených diablov" do 18 rokov kotvil na 2. priečke severnej divízie a v poslednom kole rozstrieľal rovesníkov z Middlsebrough

Tréningy po boku Pogbu, Maguira či Cavaniho sú preňho obrovskou skúsenosťou a pre slovenskú tlač sa popýšil tým, že sa osobne pozná s každým členom A mužstva. Rovnako tak aj s trénerom Olem Gunnarom Solskjaerom. V sezóne 2021/22 by už mal figurovať na súpiske tímu do 23 rokov, čo je len krok od štartu v jednej z najlepších líg sveta. Ide však o krok veľký, náročný a nie každému sa podarí spraviť ho. Slovenský futbalista si toho je dobre vedomý, hoci United patria medzi kluby, ktoré pracujú s mladými hráčmi príkladne a vo väčšom ich zaradili do zostavy napríklad aj v záverečnom kole Premier League.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa The Secret Scout (@thesecretscout1)

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora