Články - 06.06.2021 16:52

Messi chvíľu zotrvá kvôli Agüerovi. Potom pôjde za Beckhamom

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Celosezónne špekulácie o budúcnosti Lionela Messiho by sa mali počas leta definitívne uzavrieť. Hviezda a žijúca legenda klubu hodlá ešte dva roky na Nou Campe zotrvať a potom prestúpi. Jeho novým pôsobiskom však nebude žiaden ďalší európsky veľkoklub. Pobrať by sa mal do Spojených štátov amerických. Od sezóny 2023/24 si ho údajne dohodol David Beckham a argentínsky reprezentant tak bude nastupovať za Inter Miami. Svojho času aj anglická hviezda prichádzala do MLS s veľkým rozruchom, tribúny burácali pri každom jeho vstupe na trávnik a svojmu hviezdnemu zamestnancovi tak rozhodne bude vedieť poradiť.

Prestup z Barcelony bol horúcou témou viackrát počas sezóny 2020/21. Messiho by však nakoniec mal udržať príchod Sergia Agüera, s ktorým vytvoria super údernú ofenzívnu dvojičku a mohli by sa postarať ešte o vyššiu streleckú potenciu katalánskeho tímu ako tomu bolo tento rok. To Barca strelila 85 ligových gólov, jednoznačne najviac spomedzi všetkých celkov La Ligy, pričom Messi sa postaral o tridsať z nich. Druhý Antoine Griezmann s 13-gólovým príspevkom značne zaostal a ďalší hráči zaznamenali jednociferný počet zásahov v najvyššej španielskej súťaži.

Agüero za sebou má 23, 24 či 26-gólové ročníky v Premier League a aj na španielskych trávnikoch bude čeliť vysokým očakávaniam. Po boku Messiho by to naozaj Barcelone mohlo padať často, a to vrátane veľkých zápasov. V klube by si radi siahli aj na trofej pre víťaza Champions League, ktorá Agüerovmu Manchestru City tento rok tesne ušla a Katalánci ju naposledy ovládli v sezóne 2014/15. Tak nejak si záver svojho pôsobenia v tomto klube predstavuje aj Messi. Potom sa dva roky povenuje ofenzíve Miami, ktorú momentálne obhospodaruje ďalší Argentínčan, Gonzalo Higuaín. Po konci kariéry by sa však údajne rád vrátil ako funkcionár do červeno-modrého klubu, ktorý definoval značnú väčšinu jeho kariéry.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora