Články - 07.06.2021 14:44

Souček napokon neuspel, hráčom sezóny pilier obrany City

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Twitter

Po skončení sezóny už tradične nastupuje hľadanie najlepších hráčov. To platí aj v anglickej Premier League, kde sa ním stal po dvoch rokoch opäť obranca. V sezóne 2018/19 to bol Virgil van Dijk, ktorý však aktuálny ročník kvôli zraneniu prakticky celý vynechal. O ročník neskôr sa víťazom ankety stal Kevin De Bruyne z Manchestru City a tento rok sa cena ďaleko nesťahuje. Najlepším hráčom Premier League sa totiž stal Belgičanov spoluhráč Ruben Dias.

Portugalský obranca zažil vynikajúcu sezónu, keď nastúpil celkovo 32-krát, pričom až v pätnástich prípadoch pri jeho účasti na ihrisku Manchester City neinkasoval. Dias sa sám strelecky presadil raz, no ako stopér mal úplne iné úlohy. Súperových útočníkov privádzal do zúfalstva a svoj tím tak potiahol k zisku majstrovského titulu. Výkonmi presvedčil aj hlasujúcich a stal sa tak prvým Portugalčanom po Cristianovi Ronaldovi s týmto ocenením.

Spoločne s Diasom boli nominovaní aj Kevin De Bruyne, Harry Kane, Bruno Fernandes, Jack Grealish, Mohamed Salah, Mason Mount či Tomáš Souček. Českému reprezentantovi vo farbách West Hamu sezóna taktiež náramne vyšla. Nastúpil v každom zápase svojho tímu v sezóne 2020/21, pričom až desaťkrát skóroval a spoločne s Michailom Antoniom bol najlepším strelcom londýnskeho klubu.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora