Články - 09.06.2021 22:59

Odmena permanentkárom za lojalitu. Klub ich mená napísal na dres

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Twitter

Športové kluby po celom svete prosili svojich verných fanúšikov, aby nežiadali naspäť peniaze za sezónnu permanentku z ročníka 2020/21, kedy im vstup na športovisko zmaril koronavírus. Mnohí toto gesto voči svojmu milovanému tímu spravili, za čo im samozrejme bol manažment patrične vďačný. Len máloktorý však bol schopný aj svoju vďaku vyjadriť. Anglický futbalový Walsall FC pripravil pre novú sezónu špeciálnu sadu dresov, na ktorej sú napísané mená každého priaznivca, ktorý peniaze za permanentku nežiadal. Ide o alternatívnu tretiu sadu, ktorá bude doladená farbou treniek v závislosti od farby dresu súpera.

Účastník štvrtej najvyššej súťaže hodlá v týchto dresoch niekoľko duelov odohrať. Ich výrobcom je Errea a spôsob spracovania je podobný, ako napríklad dizajn hokejového dresu našej reprezentácie pre olympijské hry 2014. Do nenápadných pruhov na bielom drese boli vtesnané slová našej štátnej hymny. Walsallskí kreatívci sa možno nechali inšpirovať, no ich myšlienka je naozaj pekná a zoznam verných fanúšikov je nemenej výrazným prvkom ako názov rekonštrukčnej spoločnosti na hrudi a obchodnej spoločnosti na trenkách. Výrobca dresov pritom pripravil celku z oblasti West Midlands dizajn dresu už piaty rok.

"Náš tretí dres má na sebe mená našich fanúšikov a ja dobre viem, čo to pre nich znamená. Pomohli klubu v ťažkých časoch a my dúfame, že sa za to odvďačíme niekoľkými víťaznými zápasmi v nich," cituje klubový web kapitána tímu Liama Kinsellu, ktorý je odchovancom tohto mužstva, hoci je Írom a túto krajinu v kategórii do 21 rokov reprezentoval v šiestich zápasoch. Walsall obsadil v uplynulej sezóne 19. miesto tabuľky League Two. Ešte pred dvomi rokmi však hrával o súťaž vyššie.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora