Články - 12.06.2021 19:09

Chelsea môže predať trinásť hráčov pre zisk dvojice hviezdnych posíl

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: The Sun

Futbalová Chelsea počas leta 2020 otočila vyše 330 miliónov eur. Výsledkom toho bol triumf v Lige majstrov, no v domácej súťaži obsadila štvrté miesto a na stopercentnú spokojnosť to nebolo. Majitelia nechcú zaspať na vavrínoch a už teraz chystajú ďalšie mimoriadne rušné prestupové obdobie. Počas neho sú údajnými dvomi top cieľmi Erling Haaland a Achraf Hakimi. Príchod tejto dvojice do nabitej londýnskej ofenzívy by zapríčinil, že by to bez pochýb bol najdrahší útok sveta a jeho zloženie nie je vyslovene nereálnou záležitosťou. Odchod talentovaných futbalistov z Dortmundu respektíve Interu je otázkou času a ich zisk by údajne Chelsea vyšiel na viac ako 180 miliónov eur.

Reč je však o klube, ktorý má každoročne mimoriadne široký káder s mnohými jeho členmi na hosťovaniach po celej Európe. Prestupová aktivita mu pritom vôbec nie je cudzia a denník The Sun prišiel so zaujímavým rozborom. Podľa neho by pred sezónou 2021/22 mohlo odísť až trinásť futbalistov, v súčte za približne 300 miliónov. Za to by sa prestupová čiastka za duo Haaland-Hakimi zložiť dala a niečo málo by zvýšilo aj na doplnenie zostavy. Niektoré odchody by si pritom bežný divák sotva všimol, no niektoré by boli o čosi bolestivejšie a citlivejšie. V prvej vlne zdroj počíta s odchodmi hráčov ako Davide Zappacosta, Emerson Palmieri, Ethan Ampadu, Fikayo Tomori, Baba Rahman, Tiemoué Bakayoko či Danny Drinkwater, ktorých tohtosezónna minutáž v hlavnom meste Británie je prakticky zanedbateľná.

Pri týchto hráčoch však nie sme ani na polovici potrebnej sumy. Rady The Blues by preto musel opustiť aj Marcos Alonso, Kurt Zouma, Jorginho, Ross Barkley, Tammy Abraham a Olivier Giroud. Z francúzskeho forwarda by veľký zisk nebol, ale držať takého strelca na lavičke by bol veľký a vzhľadom na kvalitu ofenzívy aj zbytočný luxus. Belgičan Batshuayi síce za nádejnými prognózami z minulosti zaostáva a v Chelsea ich rozhodne nenaplnil, no záujemcov by stále našiel. Alonso či Zouma doplácajú na silnú konkurenciu v zadných radoch a najmä francúzskemu stopérovi by napriek lojalite pravidelnejšie zápasové štarty pomohli. Čo ponúknuť by v inom pôsobisku mal aj Barkley a ostali dva najcitlivejšie body - Jorginho a Abraham.

Tammy Abraham zasiahol v uplynulej sezóne do 32 duelov, má relatívne tesne po dvadsiatke a nejeden fanúšik by s jeho odchodom nesúhlasil. Že ide asi o najnepostrádateľnejšieho futbalistu zo zoznamu, priznáva aj populárny anglický denník, no klub zaňho svojho času neminul ani libru a teraz by ho mohol predať za zaujímavý obnos. Teda kým má takú hodnotu, pretože strelec šiestich gólov v Premier League by sa cez Wernera a Haalanda do zostavy dostával minimálne. Taliansky záložník bol v nedávno skončenej sezóne deviatym najvyťaženejším hráčom klubu a jeho odchod by mal niekoľko podmienok. Medzi nimi napríklad príchod vyhliadnutej akvizície Declana Ricea z West Hamu. Jorginho však avizuje chuť jedného dňa sa vrátiť do Talianska a nový tím na Stamford Bridge by sa bez neho vedel zaobísť.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora