Články - 14.06.2021 10:54

PSG hlási lojalitu Mbappého. Jeho rétorika je menej istá

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/youtube

Francúzsky futbalový klub Paris Saint-Germain sebavedome hlási, že Kylian Mbappé je nepredajný a že ho v Parku princov čaká ešte veľmi veľa veľkých a slávnych zápasov. Počas európskeho šampionátu preto médiá zaujímalo, či to 22-ročný útočník vidí rovnako a je stotožnený s tým, že ho parížsky klub nikdy nepredá. Odpovede Nassera Al-Khelaifa rozhodne nepotešili a hviezda francúzskej reprezentácie o svojej budúcnosti v týchto klubových farbách hovorí neisto a nepresvedčivo.

Ponuky na jeho prestup pritom dostáva PSG pravidelne, no je voči nim odolný. Ďalšie zrejme prídu aj počas aktuálneho prestupového obdobia, keďže Mbappé priznal, že sám odchod v dohľadnej budúcnosti nevylučuje. "V súčasnom pôsobisku sa mi páči a cítim sa v ňom dobre. Či to však je pre mňa najlepšie miesto, s určitosťou odpovedať neviem," vyznal sa v rozhovore pre francúzske médiá. Autor 42 tohtosezónnych gólov má kontrakt ešte na jeden rok. Vedenie určite bude mať záujem o jeho predĺženie, no čakajú ho zrejme náročnejšie diskusie ako si doteraz bolo ochotné pripustiť.

Jediné, čo trojnásobný najlepší strelec Ligue 1 svojmu mužstvu vie sľúbiť, je férovosť. Nechce spraviť žiaden podraz, preto je v tejto téme pomerne otvorený. "Môj odchod nemusí byť náhly. Musím však využiť každú šancu, ktorá sa mi naskytne. V určitom momente bude treba spraviť správne rozhodnutie, čo bude náročné," veľa naznačil prestupový cieľ Realu Madrid či Manchestru City. V najbližších dňoch sa však ku svojej budúcnosti zrejme veľmi vyjadrovať nebude a plná koncentrácia smeruje na EURO. Tam Francúzsko plní pozíciu jedného z hlavných favoritov a v skupine sa konfrontuje s Portugalskom, Nemeckom a Francúzskom.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora